Diecézna škola viery
Vo štvrtok 17. októbra 2019 sa uskutoční ďalšie stretnutie 2. ročníka Diecéznej školy viery. Prednášky budú na desiatich miestach diecézy, pre našu farnosť je najbližším miestom Lipt. Mikuláš. Sv. omša sa začne o ... a po nej bude katechéza. Októbrová katechéza sa bude týkať 2. a 3. Božieho prikázania.
Hovorme o nádeji
„Do čoho vkladáme našu nádej?“ To je téma medzinárodného kongresu Európskej spoločnosti pre katolícku teológiu (ESCT), ktorý bude od 28. do 31. augusta hostiť Slovensko.
Jednota cirkvi
Jednota (katolíckej) cirkvi bola po celé stáročia vždy ohrozovaná. Bolo to tak počas celej jej histórie. Vojna, vnútorné rozbroje, odstredivé sily aj hrozba schizmy," uviedol Benedikt XVI.
"Nakoniec však pocit, že cirkev je a musí byť jednotná, vždy prevážil. Jednota bola vždy silnejšia ako napätie a vnútorné konflikty."
Modlime sa za kňazov
Pápež František začiatkom mesiaca vyzval všetkých katolíkov, aby sa modlili za svojich kňazov. „Nie všetci sú dokonalí, ale mnohí dávajú zo seba aj to posledné, obetujúc sa s poníženosťou a radosťou. Sú to kňazi blízki ľuďom, s ochotou tvrdo pracovať pre všetkých. Buďme vďační za ich príklad a svedectvo. Modlime sa za kňazov, aby sa so skromnosťou a pokorou svojho života aktívne nasadzovali v solidárnosti najmä voči tým najchudobnejším,“ vyzval Svätý Otec.
Národný pochod za život
Evanjelium Šiestej veľkonočnej nedele Ježiš v Evanjeliu dnešnej nedele sľubuje, že Boh Stvoriteľ pošle Ducha Svätého Tešiteľa, ktorý nás „naučí všetko“ a ktorý nám „pripomenie všetko“, čo povedal. Čiže Duch Svätý bude počas celých dejín ľudskej civilizácie aktualizovať Ježišovo posolstvo pre výzvy konkrétnej modernej doby.Do tohto prísľubu sme teda tu a teraz zahrnutí všetci. Jednou z výziev našej doby je relativizácia hodnoty ľudského života. Je to výzva, ktorá si vyžaduje od nás odpoveď. Tou môže byť aj naše zapojenie sa do Národného pochodu za život, za najmenších z nás, aby sme tvorivému Duchu pomáhali dotvárať tento moderný svet podľa najpôvodnejšieho Božieho projektu.
Film o Vojtaššákovi
Počas medzinárodného filmového festivalu v Benátkach sa dňa 29.8.2019 o 15.30 v priestoroch hotela Excelsior Lido di Venezia uskutoční prezentácia dokofilmu Vojtaššák giorni dei Barbari režisérov Alberta di Giglia a Luigiho Beneschiho.